Klub chovatelů NKO

 
 

Klub chovatelů NKO »

 

Klub »  Zprávy, zpravodaje »

 
 

Smuteční oznámení - zemřel pan František Mazura

datum zveřejnění: 3.7.2018

 

V neděli dne 1. července 2018 nás zastihla smutná zpráva, ve věku nedožitých 95 let opustil naše řady pan František Mazura z Chotěboře.

 

Pan Mazura byl jedním z nejstarších členů našeho klubu, byl dlouholetým výborným ekonomem našeho spolku a také předsedou Východočeské pobočky. Tato pobočka pod jeho vedením patřila k těm nejvýraznějším a nejaktivnějším. Byl také zakladatelem soutěže ,, O putovní pohár Dr. Ing. Jindřicha Steinitze“, která se později přejmenovala na Memoriál Jindřicha Steinitze a stala se jednou z nejvýznamnějších soutěží krátkosrstých ohařů.

Pan Mazura, pro klub KCHNKO Praha odvedl neuvěřitelné množství práce, věnoval klubu spoustu svého volného času a byl vždy ochoten nezištně pomoci. To co však zasluhuje nejvíce našeho poděkování, je vedení kronik obou našich klubových memoriálů, kterým při doplňování informací, hlavně těch nejstarších ročníků, věnoval mnoho času a úsilí.

Krátkosrstí ohaři byli jeho celoživotní láskou, věnoval se jim jak na poli výcviku, tak i po chovatelské stránce ve své chovatelské stanici ,,od Čertova stolu''. Dosáhl s nimi mnoho výstavních úspěchů a výborných pracovních výsledků.

Odchodem pana Františka Mazury přichází náš klub o jednu z nejvýraznějších osobností své historie, skvělého organizátora, vášnivého kynologa, výborného funkcionáře, ale hlavně kamaráda a přítele.


Čest jeho památce!

 

parte (397 kB)
 
 
© 2009-2020 Klub chovatelů německých krátkosrstých ohařů ČR, z.s.
 
Loading