Klub chovatelů NKO

 
 

Klub chovatelů NKO »

 

Akce »  Ostatní »

 
 

Výroční členská schůze jihomoravské pobočky

datum zveřejnění: 24.2.2022 zdroj: Jiří Studýnka

 

V sobotu dne 19. 2. 2022 proběhla výroční členská schůze jihomoravské pobočky KCHNKO ČR.

 

Prakticky po dvou letech měli členové pobočky konečně možnost se sejít a zbilancovat uplynulé dva roky. Nečekali jsme samozřejmě, že bude účast členů, kdo ví jaká, ale přesto jsme doufali, že alespoň padesát členů by mohlo dorazit. I přes spoustu omluvných telefonátů, které jsem poslední týden před schůzí řešil, se náš odhad potvrdil a pět desítek členů na schůzi zavítalo. Bohužel už mezi nimi chyběly čtyři jména a to pan František Sklenář, Karel Sobotka, Ivo Entl a Jaroslav Neugebauer! Jejichž památku jsme na začátku schůze, uctili minutou ticha. Celý průběh jednání byl v přátelském duchu, od zpráv všech funkcionářů až po hlasování o usnesení.

            Tak jak už bývá dobrým zvykem na každé schůzi, tak i na té letošní jsme předali čestná uznání zasloužilým členům pobočky. Také jsme vyhodnotili - Nejlepšího pracovního psa -  za rok 2020 a 2021. A tím se stali za rok 2020 Car Javořice, vůdce, chovatele, majitele pana Jana Šmikmátora. Za rok 2021 toto ocenění získal chovný pes Faun z Neslovské doliny, majitele pana Petra Šmídka. Petr Šmídek je nositelem na Moravě známého kynologického jména. Věříme a přejeme mu, že na tento loňský kynologický počin naváže a bude nadále pokračovat v úspěšném kynologickém tažení.

            Druhým oceněným vůdcem byl pan Jan Šmikmátor, majitel chovatelské stanice ,,Javořice‘‘, která v příštím roce oslaví 100 let od svého založení. Pan Šmikmátor je uznávaný cvičitel a chovatel NKO, napříč celou republikou. Ale hlavně a to je velmi důležité je to člověk, který i přes všechny své  nesporné kynologické i pracovní úspěchy, zůstal neobyčejně skromný, slušný a velice přátelský. Závěr schůze jsme stvrdili výborným obědem a s přáním za rok opět zde jsme se rozjeli do svých domovů!

 

Jiří Studýnka

 

Devadesátiletý Ivo Bébar (75 kB) Marek Latina a Jan Šmikmátor (89 kB) Pan Antonín Pokorný (61 kB) Pan František Zahradníček (63 kB) Pan Jan Šmikmátor (57 kB) Pan Karel Grandič (55 kB) Pan Vladimír Semerád (76 kB)
Paní Jana Malá (61 kB) Paní Jana Malá, dlouholetá ekonomka bývalého brněnského klubu (85 kB)
 
 
© 2009-2024 Klub chovatelů německých krátkosrstých ohařů ČR, z.s.
 
Loading